Spinazie quiche met pijnboompitten

Porties 1 quiche

Ingrediënten
  

  • Olijfolie
  • Zout

Quichebodem

  • 300 g hartige taartdeeg
  • 5 g boter

Spinazie

  • 500 g spinazie
  • 1 teentje knoflook

Bacon en pijnboompitten

  • 1oo g gedroogde bacon
  • 3 el pijnboompitten

Quichevulling

  • 2 eieren
  • 2 dl slagroom
  • Nootmuskaat

Bakken van de quiche

  • 30 g geraspte Emmentaler kaas

Instructies
 

Quichebodem

  • Bereid het hartige taartdeeg voor. Verwarm de oven voor op 200 °C. Vet een taartvorm met een diameter van 22 cm in met boter. Rol het deeg uit en bekleed de vorm ermee. Bekleed de bodem met een rondje bakpapier met opstaande randen. Vul met gedroogde bonen en bak 20 minuten.

Spinazie

  • Was de spinazie, centrifugeer hem droog en snijd de uiteinden eraf. Pel het teentje knoflook en prik er met een vork gaatjes in. Verhit een pan met een scheutje olijfolie en laat de spinazie slinken, roer er met de vork met de knoflookgaatjes doorheen. Breng licht op smaak met zout. Laat de spinazie uitlekken in een vergiet zodra deze gaar is.

Bacon en pijnboompitten

  • Snijd de plak bacon in kleine blokjes van ongeveer 2 cm lang en 5 mm breed. Verhit een pan met antiaanbaklaag en bak de blokjes goudbruin. Laat ze uitlekken op keukenpapier. Maak de pan droog met keukenpapier en voeg de pijnboompitten toe en rooster ze goudbruin. Haal ze snel uit de panvals ze beginnen te kleuren.

Quichevulling

  • Breek de eieren in een kom en klop ze lichtjes los. Voeg vervolgens de room, een snufje nootmuskaat, een snufje zout, de bacon en de pijnboompitten toe. Meng alles goed door elkaar.

Quiche bereiden en bakken

  • Verwarm de oven voor op 180 °C. Verwijder de gedroogde bonen en het bakpapier. Verdeel de spinazie over de ovenschaal. Giet de quichevulling over de spinazie en maak de spinazie voorzichtig los met een vork, zodat de vulling erin trekt.
  • Kantel de schaal om de vulling gelijkmatig te verdelen. Bestrooi met de Emmentaler kaas en bak de quiche 15 tot 20 minuten, tot de kaas goudbruin is. Haal de quiche uit de oven en serveer direct in de schaal.
Heb je dit recept als eens geprobeerd?Let us know how it was!
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept